وردپرس 6.0

آپدیت جدید وردپرس 6.0 “آرتور” با نزدیک به 1000 تغییر

فهرست مطالب

خلاصه مقاله

برای خواندن نکات کلیدی کلیک کنید.

وردپرس 6.0 با نام رمز «Arturo» با نزدیک به هزاران پیشرفت و ویژگی جدید در حال عرضه است. این به روز رسانی نزدیک به 1000 ویژگی جدید را معرفی می کند که استفاده از وردپرس را برای توسعه دهندگان و کاربران نهایی بصری تر می کند. چند ویژگی جدید قابل توجه در وردپرس 6.0 که می توانید در بخش های زیر بیشتر در مورد آنها بخوانید، عبارتند از:

  • عملکرد سریعتر وب سایت
  • الگوهای ایجاد صفحه
  • قفل کردن بلوک
  • تنوع Stack & row
  • تنوع استایل گلوبال
  • امکان انتخاب متن در چندین بلوک

برخی از تغییرات، مانند عملکرد سریعتر وب سایت، بلافاصله احساس خواهند شد. برخی دیگر، مانند الگوهای ایجاد صفحه کاملاً جدید، ویژگی هایی هستند که توسعه دهندگان باید ار آن استفاده کنند.

Arturo O’Farrill

هر به روز رسانی وردپرس به نام یک هنرمند جاز نام گذاری می شود. این نسخه به نام آرتورو اوفاریل، نوازنده جاز برنده جایزه گرمی، نامگذاری شده است.

وردپرس 6.0 نقطه اوج کار بیش از 500 نفر در حداقل 58 کشور است که نزدیک به 1000 ویژگی جدید را در بر می گیرد.

ارتقا عملکرد در وردپرس 6.0

وردپرس 6.0 با بهبودهای عملکردی عرضه می شود که به سریعتر کردن وردپرس برای بازدیدکنندگان سایت کمک می کند. بهبودهایی در نحوه اجرای کوئری ها در پایگاه داده و همچنین نحوه مدیریت کش ها وجود دارد. تعداد و انواع کمتر تماس ها با پایگاه داده، منجر به کارایی بیشتر شده و در نهایت بهموجب عملکرد سریعتر سایت خواهد شد.

پترن های ساخت صفحات

معمولاً، هنگام ایجاد یک صفحه وب، یک توسعه دهنده ممکن است با یک طرح بندی خالی شروع کند. الگوهای ایجاد صفحه راهی برای انتخاب از چند طرح به عنوان نقطه شروع است.

هسته وردپرس خود با این ویژگی همراه نیست، این چیزی است که توسعه‌دهندگان تم ها باید آن را در قالب‌های خود به کار ببرند.

قفل بلوک ها در وردپرس 6.0

قفل بلوک ها در وردپرس 6.0 قابلیتی است که از حذف یا جابجایی تصادفی یک بلوک مهم توسط کاربر نهایی جلوگیری می کند. ویژگی جدید از طریق منوی کشویی تنظیمات بلوک در دسترس است.

تنوع Stack & row

یک قابلیت مفید، توانایی ایجاد کانتینرهای مبتنی بر flex با چیدن بلوک ها در یک ستون یا یک طرح ردیف است.

کانتینر مبتنی بر flex در وردپرس 6.0 انعطاف‌پذیر بوده و به‌ طور خودکار با viewport تنظیم می‌شود، برای دستگاه‌های موبایل رزولوشن پایین کوچک می‌شود و در صورت لزوم گسترش می‌یابد.

وردپرس ویدیویی را برای نشان دادن نحوه کار آن منتشر کرد:

امکان انتخاب متن در چندین بلوک در وردپرس 6.0

در ویرایشگرهای جدید وردپرس مبتنی بر بلاک ها، ایجاد یک طرح‌بندی صفحه وب با استفاده از آنچه بلوک‌ها، بلوک‌های ساختمانی نامیده می‌شوند، انجام می‌شود.بلوک ها مانند محفظه هایی هستند که می توان محتوا را در آنها درج کرد. محتوا می تواند تصویر، متن و هر چیزی باشد.

نمونه‌ای از تغییرات تدریجی اما هیجان‌انگیز در وردپرس 6.0، امکان انتخاب متن در چندین بلوک محتوا است.این به کاربر این امکان را می‌دهد تا بدون انتخاب چندین بلوک، محتوا را در چندین بلوک انتخاب کند. این به تولیدکنندگان محتوا توانایی نوشتن و کنترل محتوا را به شیوه‌ای مورد انتظار می‌دهد و به تجربه نوشتن بصری‌تر کمک می‌کند.

وردپرس این انیمیشن را منتشر کرد تا نشان دهداین ویژگی چگونه کار می کند:

تنوع استایل گلوبال

یکی دیگر از ویژگی های جدید هیجان انگیز در وردپرس 6.0، تغییرات استایل گلوبال نام دارد.

تغییرات استایل به توسعه دهندگان تم ها اجازه می دهد تا به مشتریان خود راهی ارائه دهند تا به راحتی ظاهر و احساس وب سایت خود را بدون نیاز به ویرایش CSS یا HTML تغییر دهند و به طور چشمگیری روند راه اندازی وب سایت را سرعت بخشند.

این یک ویژگی است که در سمت توسعه دهنده تم وردپرس پیاده سازی شده است که تجربه انتشار وردپرس را برای کاربران نهایی بهبود می بخشد.

جمع بندی

تغییرات زیاد دیگری در وردپرس 6.0 وجود دارد. معمولا تغییر شماره در ورژن نرم افزار های نشان دهنده اضافه شدن ویژگی های بزرگ و اساسی است. بخش دیگری از تغییرات موجود در وردپرس مربوط به Accessibility و همینطور برچسب های Aria می باشد. با تمام این آپدیت ها نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که ادیتور سایت وردپرس هنوز در حالت بتا قرار دارد. برای بررسی کاملتر می توانید از سایت رسمی وردپرس بازدید کنید و یا مقاله SEJ را بطور کامل بخوانید.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

فهرست مطالب

درخواست مشاوره رایگان
با ما تماس بگیرید

اگر می خواهید با یک جزوه کوتاه بسیار سریع به نکات اساسی فروش آگاه شوید، ایمیل خود را وارد کنید تا جزوه فروش برایتان ارسال شود.